Новини

Розвиток електротранспорту в Україні

03.06.2020 Розвиток галузі електротранспорту в Україні. ФРУ закликає підтримати виробництво українських трамваїв та тролейбусів. Та стимулювати не імпорт готових електромобілів, а їх виробництво.


Федерація, безумовно, підтримує ідеї стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні, як такі, що підвищать обсяги виробництва на території країни та сприятимуть збільшенню кількості робочих місць.


Проте з незрозумілих причин поза увагою авторів законопроектів № 3476 та № 3477 щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні залишилось виробництво таких важливих видів електротранспорту як трамваї та тролейбуси.


З цим питання ФРУ звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.


На сьогодні галузь по виробництву трамваїв та тролейбусів знаходиться у важкому становищі у зв’язку з імпортом в Україну аналогічного транспорту іноземного виробництва за цінами, які можна вважати демпінговими.


Іноземні виробники часто користуються умовами вільних економічних зон та технопарків в своїх країнах, підтримкою експортно-кредитних агентств чи просто отримують субсидіювання від держави, йдеться у зверненні. Як приклад, сьогодні тролейбус, електробус або трамвай білоруського виробництва можливо придбати в Україні у лізинг за спеціальними програмами під відсотки від 0,1% річних. В той самий час аналогічний транспорт українського виробництва обійдеться покупцеві у 13,04% річних.


Вважаємо, що для підвищення конкурентоздатності українського електротранспорту, необхідно поширити норми з пільг по податку на додану вартість та податку на прибуток та тимчасові пільги по митних платежах при ввезені на територію України компонентів та комплектації на власне виробництво електротранспорту і на виробників тролейбусів та трамваїв.


Ще однією проблемою для розвитку галузі електричного транспорту в Україні є той факт, що наразі державна підтримка чомусь полягає у стимулюванні імпорту готових електромобілів, а не їх виробництва.


При імпорті в Україну готового легкового автомобіля з електричним двигуном:


  • справляється нульова ставка ввізного мита (з 1 січня 2016 року);
  • з початку 2018 року до 31 грудня 2022 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД (в тому числі вироблених в Україні);
  • ставка акцизного податку для транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи кількома), встановлюється у розмірі 1 євро за 1 кіловат-годину ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.

При цьому зазначені пільги розповсюджуються як на нові електромобілі так і на ті, що були у вжитку. Останні звичайно мають більш короткий життєвий цикл на території України, при цьому вартість їх утилізації стає проблемою саме нашої держави.


Враховуючи викладене, ФРУ пропонує:

- терміново скасувати будь-які пільги на ввезення електромобілів, бувших у вжитку;
- обмежити строк справляння нульової ставки ввізного мита та інших видів пільг щодо ввезення на митну територію України готових електромобілів 31 грудня 2021 року.


Тож закликали профільний комітет підтримати законопроекти №3476 та №3477 з врахуванням пропозицій ФРУ.


версія для друку
  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte

WalterCum 01.01.2022 - 04:14

writing essays for college applications
<a href=https://essaytodo.com/?>write a narrative essay</a>
write an essay introduction

WalterKep 31.12.2021 - 20:54

what to write an argumentative essay on
<a href=https://essaytodo.com/?>top write my essay</a>
who to write an essay

ChrisAcund 30.12.2021 - 12:19

cheap custom essay writing service
<a href=https://dollaressays.com/?>writing personal essays</a>
what an essay looks like

Chrisphits 30.12.2021 - 02:13

common app essay
<a href=https://dollaressays.com/?>essay rubric</a>
admission essay writing service

ChrisKiz 29.12.2021 - 19:36

what to write college essay about
<a href=https://dollaressays.com/?>website that writes essays</a>
five paragraph essay

Henryaligh 28.12.2021 - 10:20

mla format essay examples
<a href=https://essayprepworkshop.com/?>how long is an essay</a>
write an essay about geology

HenryKnifs 28.12.2021 - 02:49

beethoven essay bibliography
<a href=https://essayprepworkshop.com/?>write my essay for me</a>
writing an expository essay

HenryScief 27.12.2021 - 21:45

step by step essay example
<a href=https://essayprepworkshop.com/?>career goals essay example</a>
essay map

WilliammEd 27.12.2021 - 07:50

write an essay introduction
<a href=https://checkyouressay.com/?>best college essay topics</a>
writing an essay for college

-->