Розвиток електротранспорту в Україні

03.06.2020 Розвиток галузі електротранспорту в Україні. ФРУ закликає підтримати виробництво українських трамваїв та тролейбусів. Та стимулювати не імпорт готових електромобілів, а їх виробництво.


Федерація, безумовно, підтримує ідеї стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні, як такі, що підвищать обсяги виробництва на території країни та сприятимуть збільшенню кількості робочих місць.


Проте з незрозумілих причин поза увагою авторів законопроектів № 3476 та № 3477 щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні залишилось виробництво таких важливих видів електротранспорту як трамваї та тролейбуси.


З цим питання ФРУ звернулася до Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.


На сьогодні галузь по виробництву трамваїв та тролейбусів знаходиться у важкому становищі у зв’язку з імпортом в Україну аналогічного транспорту іноземного виробництва за цінами, які можна вважати демпінговими.


Іноземні виробники часто користуються умовами вільних економічних зон та технопарків в своїх країнах, підтримкою експортно-кредитних агентств чи просто отримують субсидіювання від держави, йдеться у зверненні. Як приклад, сьогодні тролейбус, електробус або трамвай білоруського виробництва можливо придбати в Україні у лізинг за спеціальними програмами під відсотки від 0,1% річних. В той самий час аналогічний транспорт українського виробництва обійдеться покупцеві у 13,04% річних.


Вважаємо, що для підвищення конкурентоздатності українського електротранспорту, необхідно поширити норми з пільг по податку на додану вартість та податку на прибуток та тимчасові пільги по митних платежах при ввезені на територію України компонентів та комплектації на власне виробництво електротранспорту і на виробників тролейбусів та трамваїв.


Ще однією проблемою для розвитку галузі електричного транспорту в Україні є той факт, що наразі державна підтримка чомусь полягає у стимулюванні імпорту готових електромобілів, а не їх виробництва.


При імпорті в Україну готового легкового автомобіля з електричним двигуном:


  • справляється нульова ставка ввізного мита (з 1 січня 2016 року);
  • з початку 2018 року до 31 грудня 2022 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України та з постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що зазначені у товарній підкатегорії 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД (в тому числі вироблених в Україні);
  • ставка акцизного податку для транспортних засобів, зазначених у товарній позиції 8703 90 10 10 згідно з УКТ ЗЕД, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи кількома), встановлюється у розмірі 1 євро за 1 кіловат-годину ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.

При цьому зазначені пільги розповсюджуються як на нові електромобілі так і на ті, що були у вжитку. Останні звичайно мають більш короткий життєвий цикл на території України, при цьому вартість їх утилізації стає проблемою саме нашої держави.


Враховуючи викладене, ФРУ пропонує:

- терміново скасувати будь-які пільги на ввезення електромобілів, бувших у вжитку;
- обмежити строк справляння нульової ставки ввізного мита та інших видів пільг щодо ввезення на митну територію України готових електромобілів 31 грудня 2021 року.


Тож закликали профільний комітет підтримати законопроекти №3476 та №3477 з врахуванням пропозицій ФРУ.


UqwUC 01.04.2021 - 15:26

Medication information sheet. Drug Class. <a href="https://lyricafor.top">can i get cheap pregabalin for sale</a> in USA Everything what you want to know about medicine. Get information here. http://www.ebaldai.lt/en/baldas/pastatomi-pakabinami-laikrodziai Everything what you want to know about pills. http://www.ebaldai.lt/lt/baldas/lentyna-2796 All news about medication. http://www.ebaldai.lt/ru/baldas/spintos-su-stumdomomis-durimis-1941 Actual information about pills. 7e352a5

VzxAO 01.04.2021 - 15:26

Meds information sheet. Generic Name.
<a href="https://pregabalin24x7.top">cost of pregabalin without rx</a> in Canada
Actual news about medicament. Get now.

http://www.ebaldai.lt/lt/baldas/lugano All about pills. http://www.ebaldai.lt/ru/baldas/biuro-baldai-1840 Best what you want to know about medication. http://www.ebaldai.lt/en/baldas/jutzler-su-varstomomis-durimis All trends of pills. 7a0d91e

WtmFV 01.04.2021 - 15:26

Medication information leaflet. Cautions. <a href="https://lyricafor.top">cost of cheap lyrica pills</a> in US Everything trends of drug. Get information now. http://www.ebaldai.lt/lt/baldas/boto-5 Best what you want to know about medication. http://www.ebaldai.lt/ru/baldas/pronatura-vario-set-3-ergonomine-sistema Best trends of meds. http://www.ebaldai.lt/lt/baldas/dvigule-lova-niagara Everything about medicine. 8_cfa4b

-->