Новини

Заводам потрібні молоді кадри

27.10.2016

26 жовтня відбулась нарада керівництва Львівської ОДА за участі директорів підприємств машинобудівної галузі та навчальних закладів області, головною темою якої було питання залучення кваліфікованих кадрів на підприємства, їх підготовки та мотивації, відповідність молодих кадрів сучасним вимогам промислового ринку і необхідності зміни в  профтехосвітній сфері.

 

Як підкреслив на нараді голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, на  Львівщині спостерігається збільшення обсягів виробництва підприємств машинобудування. Однак для подальшого зростання галузі необхідні не лише нові ринки збуту, але й достатня кількість кваліфікованих кадрів робітничих спеціальностей. Щоб вирішити ці проблемні кадрові питання необхідно налагодити кращу співпрацю між підприємствами та професійно-технічними закладами.

 

Учасники зустрічі зокрема обговорили такі питання як співпраця підприємств та навчальних закладів, зміни до навчальних програм, стажування викладачів та студентів на підприємствах, якість підготовки та кількість фахівців, можливість перепідготовки професійних кадрів, оновлення матеріально-технічної бази закладів, обмін досвідом кваліфікованих спеціалістів із молоддю.

 

Так, тільки за останній рік на базових підприємствах концерну «Електрон» пройшло виробничо-начальну практику 64 учні професійно-технічних навчальних закладів. Як проінформував присутніх президент концерну «Електрон» Юрій Бубес, підприємства уклали угоди про співпрацю з Львівським вищим професійним училищем транспортних технологій та сервісу Національного транспортного університету, Львівським вищим професійним училищем дизайну та будівництва, Вищим професійним училищем №20 м. Львова, Екологічним та Технологічним коледжем НУ «Львівська політехніка», Дрогобицьким механіко-технологічним коледжем, які готують фахівців необхідних для машинобудівних заводів «Електрону» спеціальностей - електрогазозварників, електромонтажників та ремонтників, слюсарів механоскладальних робіт, токарів універсальних та  напівавтоматних верстатів, слюсарів-інструментальників, операторів  верстатів з ЧПУ та ін. Учні професійних училищ та коледжів проходили  навчання на базі кращих виробничих підрозділів підприємств, які мають сучасну техніку, високий рівень організації праці, застосовують прогресивні технології – це СП «Електронтранс», СП «Сферос-Електрон», заводи «Електронпобутприлад» та «Полімер-Електрон».

 

На завершення наради учасники зустрічі оглянули матеріально-технічну базу СП «Електронтранс» та ознайомились із  організацією та технологіями виробництва.

версія для друку
  • Digg
  • Send e-mail
  • Facebook
  • Google
  • Print
  • TwitThis
  • VKontakte